Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.
Sitem Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Borcunu Ödemekten Aciz Olan Kimsenin Okuyacağı Duâ

Borcunu Ödemekten Aciz Olan Kimsenin Okuyacağı Duâ Empty Borcunu Ödemekten Aciz Olan Kimsenin Okuyacağı Duâ

Mesaj tarafından ahmetsakir Salı Eyl. 08, 2009 2:37 am

Borcunu Ödemekten Aciz Olan Kimsenin Okuyacağı Duâ338- Hazreti

Ali´den (Radıyallahu Anh) rivayet edildiğine göre, bir, mükâteb (borçlu köle) kendisine gelip şöyle dedi: Ben azad olma karşılığı olarak ödeyeceğim borcumdan acziyete düştüm; bana yardım et. Hazreti Ali: Resûlüllah Sallalîahu Aleyhi ve Sellem´in bana öğretmiş olduğu bir takım sözleri öğreteyimmi ki, senin üzerinde dağ kadar borç olsa dahi, Allah onu sana Ödetir. Şöyle söyle:
"Allâhümmekfinî bihalâlike an harâmike ve ağninî bifadlike ammen sivâke."
(Haramına karşı beni halâlin ile yetindir, Allah´ım ve Senden başka­sından da, fazlınla beni müstağni kıl (Senden başkasına beni muhtaç etme)."[29]
Tirmizî demiştir ki, bu hasen hadistir. Biz daha önce "Sabah ve Ak­şam Ne Söylenir?´ bölümünde, Ebû Davud´un, Ebû Sa´îd El-Hudrî´den rivayet ettiği bir hadîsi anlatmıştık. Ebû Ümame adındaki sahabî´ye, Re-sûlüllah Sallallahu Aleyhi ve Sellem buyurmuştu: Böyle namaz vakti dı­şında mescidde oturup ne düşünüyorsun? buyurmuş ve o da: Ya Resûlal-Iah! Dertlerim ve borçlarım, demişti.(Bak. Hadis: 206) Onun içindeki duâ da bu münasebetle okunur.
Rabbim inşallah benim aileme ve tüm borçlulara hayırlı rızık kapısı verir, borçlarımızı ödettirir ve sıkıntılarımızı giderir AMİN AMİN AMİN
ahmetsakir
ahmetsakir

Yengeç
Noktalar : 6392
Adınız veya Lakabınız : 0 Kayıt tarihi : 17/08/08

Oyun Özellik
Benim Sitem Formunda Üyelerin karakterkeri:
Örnekler:
Bar:
Borcunu Ödemekten Aciz Olan Kimsenin Okuyacağı Duâ Left_bar_bleue0/0Borcunu Ödemekten Aciz Olan Kimsenin Okuyacağı Duâ Empty_bar_bleue  (0/0)

- Similar topics