Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.
Sitem Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU

YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Empty YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU

Mesaj tarafından admin Paz Ağus. 09, 2009 11:45 pm

YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Yarik-damak-150x150
Yarık Damak

Yarık damak, ağzın tavanını oluşturan dokuların orta çizgi üstünde birleşmemesinin yol açtığı doğuştan oluşum bozukluğu. Doğan her 1 000 bebekten 1 inde görülen yarık damak bazen, “tavşan dudak” diye adlandırılan oluşum bozukluğuyla birliktedir. Teşhis edilmezse bebek beslenmekte, büyüyünce de konuşmakta güçlük çeker.
admin
admin
Admin
Admin

Yengeç
Noktalar : 6408
Adınız veya Lakabınız : 0 Kayıt tarihi : 05/08/08

Oyun Özellik
Benim Sitem Formunda Üyelerin karakterkeri:
Örnekler:
Bar:
YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Left_bar_bleue0/0YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Empty_bar_bleue  (0/0)

https://sitemforum.yetkin-forum.com

YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Empty Geri: YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU

Mesaj tarafından admin Paz Ağus. 09, 2009 11:46 pm

DUDAK VE DAMAK YARIKLARI: Yapılan istatistiklerde 800 çocuktan 1 inde görülen do-i gelişim bozukluklarından dır. Dudak ve damaka parcalan rahim içi dönemde birbirinden ayrıdır ve zamanla burada kaynaşır. Annenin kullandığa bazı ilaciar ya da kalıtsal bazı hastalıklar bu parçaların birbirleriyle kaynaşmasını engel ler. Dudak yarıkları bir ya da iki taraflı olabilir. Altcene yarıkları cok enderdir. Daha cok üstçene (damakta) görülür. Bebeğin beslenmesi ve solunumu bozulur. Eğer küçük yaşlarda tedavi edilmezse konuşma bozukluklarunn yanısıra ruhsal dengesizliklere de neden olur..
YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU 156-300x224
admin
admin
Admin
Admin

Yengeç

Oyun Özellik
Örnekler:
Bar:
YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Left_bar_bleue0/0YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Empty_bar_bleue  (0/0)

YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU Empty Geri: YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU

Mesaj tarafından admin Paz Ağus. 09, 2009 11:47 pm

YARIK DAMAK HASTALIĞI İLE İLGİLİ KONU 156-150x150
DUDAK VE DAMAK YARIKLARI

DUDAK VE DAMAK YARIKLARI: Yapılan istatistiklerde 800 çocuktan 1 inde görülen do-i gelişim bozukluklarından dır. Dudak ve damaka parcalan rahim içi dönemde birbirinden ayrıdır ve zamanla burada kaynaşır. Annenin kullandığa bazı ilaciar ya da kalıtsal bazı hastalıklar bu parçaların birbirleriyle kaynaşmasını engel ler. Dudak yarıkları bir ya da iki taraflı olabilir
ALINTI
admin
admin
Admin
Admin

Yengeç

Oyun Özellik
Örnekler:
Bar:

Mesaj tarafından admin Paz Ağus. 09, 2009 11:48 pm

DUDAK VE DAMAK YARIKLARI: Yapılan istatistiklerde 800 çocuktan 1 inde görülen do-i gelişim bozukluklarından dır. Dudak ve damaka parcalan rahim içi dönemde birbirinden ayrıdır ve zamanla burada kaynaşır. Annenin kullandığa bazı ilaciar ya da kalıtsal bazı hastalıklar bu parçaların birbirleriyle kaynaşmasını engel ler. Dudak yarıkları bir ya da iki taraflı olabilir. Altcene yarıkları cok enderdir. Daha cok üstçene (damakta) görülür. Bebeğin beslenmesi ve solunumu bozulur. Eğer küçük yaşlarda tedavi edilmezse konuşma bozukluklarunn yanısıra ruhsal dengesizliklere de neden olur..
admin
admin
Admin
Admin

Yengeç

Oyun Özellik
Örnekler:
Bar: