Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.
Sitem Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arı Poleni (Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği)

Arı Poleni (Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği) Empty Arı Poleni (Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği)

Mesaj tarafından ahmetsakir C.tesi Mart 05, 2011 2:15 am

Arı Poleni

Arı Poleni (Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği) Polen-150x150
Arı Poleni

Polen arıların erkek çiçeklerden topladığı tozdur. Arılar bu tozları ayakları ile toplayarak tozlaşma denilen üreme olayına da katkıda bulunur. Önemli bir miktarı arka ayaklara yapışık olarak kovana gelir.Polenin ticari amaçla toplanması için kovan girişine eklenen fırça benzeri bir cihaz kullanılır.
Arı poleni bilinen en eski besin takviyelerindendir. Eski Mısır ve Çin’e uzanan bir kullanımı vardır. Tıbbın babası olarak adlandırılan Yunanlı hekim Hipokrat poleniTanrıların ölümsüzlük yemeği” olarak adlandırmıştır.
Polen B vitamini açısından çok zengin olmakla birlikte değişik mineraller, aminoasitler ve enzimler içerir.
Polenin %55 karbonhidrat,% 35 protein, % 3 mineral ve vitaminler,% 2 yağ asitleri içerdiği bilinmektedir.
Küçük miktarlarda betakarotene, selenyum, C ve E vitaminleri, likopen ve flavonoid içerir.

ahmetsakir
ahmetsakir

Yengeç
Noktalar : 6363
Adınız veya Lakabınız : 0 Kayıt tarihi : 17/08/08

Oyun Özellik
Benim Sitem Formunda Üyelerin karakterkeri:
Örnekler:
Bar:
Arı Poleni (Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği) Left_bar_bleue0/0Arı Poleni (Yunanlı hekim Hipokrat poleni “Tanrıların ölümsüzlük yemeği) Empty_bar_bleue  (0/0)

- Similar topics