Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.

Join the forum, it's quick and easy

Sitem Forum
Benim Sitem'e Hoş Geldiniz.
Bu site bemin sitem Diye sahiplenen Herkese açık Bir sitedir.
Sitem Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cinsiyet hakkında ansiklopedik bilgi

Cinsiyet hakkında ansiklopedik bilgi Empty Cinsiyet hakkında ansiklopedik bilgi

Mesaj tarafından ahmetsakir Çarş. Nis. 28, 2010 2:02 pm

Canlılar arasında çoğalmayı sağlayan özeliklere verilen ad. Cinsiyet, canlılarda pek çok çeşitlilik gösterir. Canlıların iki büyük kolu olan bitkiler ve hayvanlarda, cinsiyet büyük değişiklik gösterir. Bunun yanında, yüksek hayvanlarla ilkel hayvanların cinsiyetleri arasında da önemli farklar bulunur.

Yumurta yapımı ile ilgili olarak değişiklikler ve özellikler gösterir. Erkekte, spermayı yapacak ve döllenme yerine sevk edecek organlar bulunur. Dişide de yumurtayı meydana getirecek ve bunu döllenme yerine götürecek organlar ayırt edilir. Ayrıca, yine yüksek hayvanların dişilerinde meydana gelen yavruyu büyütmeye yarayan organlar da önemli ayrıntıları meydana getirmiş olur. Bu duruma göre, yüksek hayvanlarda, erkeklik ve dişilik arasındaki belirli ayrıntılar şunlardır:

1 - Yumurta ve spermayı meydana getiren iç organların yapısı,

2 - Öbür cinsiyet organları ve cinsiyet hormonları yapısı,

3 - Dış cinsiyet organlarının yapısı,

4 - İskelet yapısı, biyokimyasal ve fizyolojik farklar.

Bazı hayvanlarda, erkeklik ve dişilik aynı organizmada bulunur. Buna Hermafrodit adı verilir.
ALINTI:::::::
ahmetsakir
ahmetsakir

Yengeç
Noktalar : 6364
Adınız veya Lakabınız : 0 Kayıt tarihi : 17/08/08

Oyun Özellik
Benim Sitem Formunda Üyelerin karakterkeri:
Örnekler:
Bar:
Cinsiyet hakkında ansiklopedik bilgi Left_bar_bleue0/0Cinsiyet hakkında ansiklopedik bilgi Empty_bar_bleue  (0/0)

- Similar topics